V okolí i blízkém Rakousku se nachází mnoho nádherných golfových hřišť nabízejících nezapomenutelné golfové zážitky.

Vybrali jsme pro vás ty nejhezčí:

Golf Club Hluboká nad Vltavou

Golf Club Hluboká nad Vltavou nabízí 18ti jamkové hříště ve velmi příjemném prostředí. Celou dobu hrajete s výhledem na zámek Hluboká. Hříště je rovné, parkovité. Krásně upravené fairwaye, lemované urostlými stromy. Vodní překážky jsou výzvou pro začínající  i pokročilé golfisty.

www.golfhluboka.cz

Golf Resort Monachus

Okolí Nové Bystřice se nachází v malebném kraji Jižních Čech, obklopeném rybníky, lesy a rozsáhlými loukami. Tato oblast je nazývaná též Českou Kanadou díky sychravějšímu podnebí. Hřiště Mnich dnes patří k nejvyhledávanějším hřištím v České republice. Každoročně se zde pořádají nejen prestižní komerční akce, ale také republikové a mezinárodní profesionální turnaje. Hřiště je dokonale přizpůsobené místní krajině, která je pro tento sport jako stvořená. Právě příroda nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru. 

www.golfmonachus.cz

Golf Klub Čertovo břemeno

Osmnáctijamkové hřiště Čertovo břemeno leží ve středu Přírodního parku Jistebnická vrchovina v průměrné výšce 640 m. Čertovo břemeno je název nedalekého skalního útvaru, k němuž se váže stará pověst. Roztroušené zbytky kamenného břemene dávají hřišti charakteristický ráz. Příroda nadělila tomuto místu nezapomenutelnou atmosféru. 

www.cebr.cz

Golf Resort Písek

Mezi Pískem a Strakonicemi, se v obci Kestřany nachází 18-ti jamkové golfové hřiště, které je pro množství přírodních i modelovaných nástrah výzvou pro každého hráče. Na vzhledu prvních devíti jamek se podílel japonský architekt Shunsuke Kato. Druhá devítka, otevřená v roce 2008, prošla po dvou uplynulých sezónách redesignem a hřiště se tak stalo hratelnějším i pro rekreační hráče. Celý areál je zasazen do prostředí na rozhraní lesů a polí, na jeho ploše se rozprostírá několik rybníků a je doplněn nadstandardní klubovnou s kompletním zázemím. 

www.czgolf.cz/golf-resort-pisek

Golf Club Český Krumlov

Českokrumlovské golfové hřiště postavené ve dvou vlnách v letech 2004-2008 nabízí originální jihočeskou kombinaci rovnějších i více zvlněných greenů, kratších, ale i dlouhých čtyřparů a několik tříparových jamek, z nichž dvě nejznámější - 8 a 18 Vám nedají na toto hřiště zapomenout.

www.golfck.cz

Golf Resort Bechyně

Nejstarší devítijamkové hřiště v Jižních Čechách naleznete 6 kilometrů od romantického městečka Bechyně. První Jihočeský Golf Klub Bechyně byl založen 1994. Celý golfový areál je citlivě zasazen do Národní památky Černické obory, kde jamky vedou částečně lesem. 

www.golf-bechyne.cz

 

Golfresort Haugschlag

"This is the place for golf!" Není náhodou, že dvě turnajová hřiště už několikrát hostila rakouskou Open PGA European Tour. Více než jednou získala ocenění  "Golf Course of the Year",  byly vybrány nést název  "Leading Golf Courses of Austria". Perfektní hřiště v úžasném stavu, vložená do krajiny přírodních rybníků. Fairwaye  jsou lemované překrasnými háji a romantickými volnými kameny. Příroda. Úžasný golf!

www.golfresort.at

Golf Resort Waidhofen

Hřiště je spíše linksového charakteru a hru na něm ztěžuje všude přítomný vítr. Ovšem fairwaye jsou široké a roughy nízko střižené, takže nic nebrání zahrání nízkého skóre.Rekordmanem hřiště je Lukáš Lízánek se skóre 65 ran. Zkusíte ho překonat?

Golf Club Weitra

Golfové hřiště Weitra je místo, kde je svět ještě v pořádku! Golfové hřiště bylo zřízeno nejen proto, aby členové usilovali trvale o zlepšení hry nebo dokonce v rámci turnaje soutěžili! Je to hřiště plné energie, místo setkávání, hra, která při správném prožití změní Váš život! Nedaleko starého pivovarského městečka naleznete idylické místo plné harmonie, daleko od masové turistiky.

Golf Club Ottenstein

Jen něco přez hodinu jízdy se nachází jedno z nejkrásnějších a oceněných golfových hřišť v Rakousku. Lesy, louky, potoky a rybníky jsou obklopeny bujnou lesní idylou v jižním Waldviertel. To vše slibuje úžasný herní zážitek.

 

Go to top